Jaká je propustnost tepla u venkovních žaluzií

15.06.2021

Jak vybrat vhodnou barvu venkovních žaluzií? Na prvním místě nás určitě napadne sladění s okny, dveřmi a ostatními prvky domu. S tím bezpochyby souhlasíme, nicméně věděli jste, že na propustnost tepla má vliv i barva lamely? Mrkneme se na to, jak to vypadá zvenku, zevnitř a uživatelsky.

Antracitová lamela - interiér
Antracitová lamela - interiér

Antracitová barva vede

Určitě jste si všimli, že v současné době je trendy barvou právě antracitová. Nám se také líbí, ale jak je to s teplem, které přes žaluzii projde dovnitř?Sdružení výrobců stínicí techniky uvádí, že tmavé žaluzie pohlcují nejvíce tepla a do interiéru se tak přes ně dostane 14,5% tepla.

Světlejší barvy lamel mají menší propustnost tepla

Nejlepšího výkonu dosáhnete spíše ve světlejších barvách lamel. Například stříbrná lamela má propustnost cca 9,4% a bílá pak 6,3%. Propustnost tepla je tedy jedna věc, ale jak vypadá zavřená žaluzie z interiéru? Pokud máte jen žaluzie, je nutné počítat s tím, že po zatažení je skrze okno uvidíte. Tmavý interiér pak bude působit ještě více tmavě, pokud zvolíte i tmavou barvu lamely.

Stříbrná lamela - interiér
Stříbrná lamela - interiér
Pohled na lamelu exteriér
Pohled na lamelu exteriér
Antracitová lamela - interiér při vysoké sluneční intezitě
Antracitová lamela - interiér při vysoké sluneční intezitě

Jak barvu tedy vybrat?

Abyste venkovní žaluzie využili na maximum doporučujeme vybírat ze světlejších barev, pokud Vám to celkový design domu či bytu dovoluje. Pokud bychom zvolili tmavší barvu, doporučujeme přemýšlet i nad vnitřním doplňkovým stíněním, které interiér podtrhne a zkrotí tak jeho ztmavnutí po zatažení žaluzií.

Pokud si nevíte rady, rádi se za vámi zastavíme domů a s výběrem vám poradíme. Všechny vzorky lamel máme vždy u sebe, takže už při zaměření si můžete zkusit sami barvu "okoukat" na denním světle, abyste věděli na co se můžete těšit. Nebo se za námi zastavte na showroom do Vyškova. 

Mohlo by vás také zajímat 👉🏻👉🏻Co je lepší rolety nebo žaluzie?

a nebo mrkněte přímo sem 👉🏻👉🏻Venkovní žaluzie