Chytrá domácnost

Somfy automatizace domácnosti

Chytrá domácnost

Zasněte se s námi a představte si, jak by mohlo být pohodlné přijít z práce domů, kde nebude horko, protože se vaše rolety sami přes den zatáhly, zatímco vy jste byli v práci. Jak vaše děti zvládly jedním stisknutím vytáhnout všechny žaluzie v domě. Jak se vaše markýza automaticky zatáhla, když přišel prudký déšť nebo naopak vytáhla a díky tomu není vaše terasa rozpálená a vy si tak můžete vychutnat odpolední kávu v příjemném stínu...Chytrá domácnost vám jednoduše zpříjemní i ten nejvšednější den.

Jsme hrdým partnerem lídra v automatizaci domácnosti společnosti Somfy a níže najdete základní informace, které se týkají automatizace domácnosti zaměřené na stínicí techniky.


Automatizace domácnosti od Somfy se systémem TaHoma®

Systém TaHoma® je jednoduché řešení pro chytrou domácnost. Můžete na ni napojit chytrá domácí zařízení jako jsou naše venkovní žaluzie, rolety nebo markýzy. Přes systém TaHoma® můžete také řídit teplotu v domě, regulovat osvětlení nebo zjistit, jestli jste nezapomněli zavřít garážová vrata.

Je to jednoduché, stačí mít aplikaci TaHoma® v chytrém telefonu nebo tabletu a na jedno kliknutí například stáhnout rolety, když jste na dovolené nebo si nastavit scénáře, které budou vyhovovat vašemu životnímu stylu a potřebám. Ráno se mohou žaluzie nebo venkovní rolety sami vytáhnout ve vámi zvolený čas a vy už nemusíte nikdy používat budík. Díky chytrým čidlům se při větrném počasí dokáže markýza automaticky zatáhnout a nedojde tak k jejímu poškození. 

Aplikace TaHoma® je velmi jednoduchá a intuitivní a je v češtině.

S TaHomou si zařídíte pohodlnou chytrou domácnost.

Více informací najdete také na webu 👉🏻 Somfy 

Chytré venkovní stínění

Pořiďte si naše chytré žaluzie, rolety nebo markýzu

Chytré VENKOVNÍ ŽALUZIE spolu bezdrátovým slunečním čidlem Sunis WireFree io automaticky nastavují lamely do přesného úhlu po celý den. Do domu vpustí jen tolik světla, kolik si sami určíte pomocí ovladače Situo 5 Variation. V létě si tak zajistíte perfektní chládek uvnitř domu a v zimě zase pustíte do místnosti více sluníčka a ušetříte na energiích.

Přes aplikaci TaHoma® si můžete sami odkudkoliv zkontrolovat, v jaké pozici se žaluzie nacházejí a nastavit si je jak potřebujete.

Chytré venkovní rolety a screeny

S CHYTRÝMI ROLETAMI už nikdy nebudete muset vynaložit žádnou námahu na jejich vytažení. Vše uděláte na jedno kliknutí nebo hlasovým příkazem. 

Naráz se vám vytáhnou či zatáhnou všechny rolety v domě a vy tak nebudete muset každé okno ovládat zvlášť (pokud nebudete sami chtít:-) Stejně jako venkovní rolety (hliníkové) můžete ovládat také moderní látkové rolety - SCREENY.

EKOTIP - Rolety můžete naprogramovat, aby reagovaly na venkovní podmínky a ušetřit tak za energie.

Pokud v létě teplota přesáhne například více jak 23°C, vaše rolety se automaticky zatáhnou. Váš dům zůstane příjemně chladný a navíc ochráníte svůj nábytek, domácí zvířata a rostliny před slunečními paprsky. 

V zimě naopak využijete sluneční energie jako doplňkový zdroj tepla. Přes den budou rolety vytažené a vpustí dovnitř teplo a po západu slunce se zatáhnou, aby teplo uvnitř udržely.

Osvoboďte se od každodenní rutiny pomocí automatizace a soustřeďte se na to, co máte rádi.

TIP - když budete na dovolené a necháte zapnutý scénář Dobré ráno - dobrou noc - odradíte případné zloděje, protože dům nebude vypadat opuštěně.

🆕 NOVINKA - Pohon pro stínění se solární baterií

Pro dodatečnou montáž předokenních rolet, představujeme novinku na trhu - POHON PRO STÍNĚNÍ SE SOLÁRNÍ BATERIÍ od Somfy. Instalace probíhá bez zásahu do zdiva, bez protahování kabelů. Baterie se dobíjí denním světlem. Nemusíte mít obavu, že se v našich podmínkách, kdy na podzim a v zimě bývá často zataženo a brzy tma, se baterie nedobije. Dokonce vydrží až 90 vytažení/zatažení i kdyby byla úplná tma. Jedná se o ekologické řešení se snadnou montáží. U nás na showroomu ve Vyškově se můžete na tuto novinku solární motorizace podívat. Nesmíme opomenout také hlučnost motoru, která je oproti standardním motorům velmi nízká.

Solární motor od Somfy
Solární motor od Somfy

 

Markýza s automatickým ovládáním

VENKOVNÍ MARKÝZA díky motorizaci a chytrým čidlům bude vaše markýza v bezpečí před větrem i  deštěm.

Markýza propojená se slunečním čidlem Sunis se automaticky zavírá nebo otevírá, aby zůstal na vaší terase příjemný stín. Při vytažené markýze si také snížíte teplotu v domě, která by jinak pronikala skrze okna. 

V případě náhlého deště se markýza, která je vybavena  dešťovým čidlem Ondeis, sama zatáhne a vy si tak nemusíte dělat starosti, když přijde bouřka. Markýzu můžete také doplnit o bezdrátové větrné čidlo EOLIS, které dá, v případě silného větru, automatický pokyn k jejímu zatažení.

Jaké řešení vybrat?

Naši zákazníci nejčastěji kombinují zařízení - box TaHoma® switch s mobilní aplikací a dálkovým 5-ti kanálovým ovladačem. Řešení pro každého z vás rádi individuálně navrhneme podle vašich konkrétních potřeb.

Svoji chytrou domácnost můžete také ovládat kompatibilním hlasovým asistentem (Siri, Google, Alexa). Více informací k hlasovému asistentu najdete u našeho partnera Somfy zde 👉🏻 Hlasový asistent


Typy ovladačů a čidel pro venkovní žaluzie, venkovní rolety, screeny a markýzy

Jsme hrdým Somfy expertem a rádi vám poradíme.