Venkovní žaluzie a markýza pro bytový dům ve Vyškově

02.05.2023

Majitelé bytu v novostavbě ve Vyškově nás oslovili s poptávkou venkovního stínění a stínění terasy.

V projektu stavby byly schváleny venkovní žaluzie typu T-80 ve stříbrné barvě (RAL 9006) s automatickým ovládáním (chytrými io motory od Somfy). Vzhledem k umístění oken na západní straně si klient vybral také sluneční čidlo Sunis Wife free io, které umí samo řídit teplotu uvnitř interiéru a podle toho se budou žaluzie samy vytahovat, tak aby v létě nedocházelo k přehřátí interiéru. 

Venkovní žaluzie s chytrými motory
Venkovní žaluzie s chytrými motory

Zastínili jsme terasu markýzou Scrigno

Dalším požadavkem klientů bylo zastínit terasu. Výběr byl z několika typů markýz, nicméně pro otevřené terasy rozhodně doporučujeme markýzu s boxem, který chrání látku a prodlouží její životnost. Markýza Scrigno z naší nabídky, je tak skvělou volbou👌🏻 Navíc při vytažení chrání látka markýzy před přehříváním interiéru. Rozdíl opravdu pocítíte.

💡 Víte, že sklon markýzy vám nastavíme? Sami si určíte kolik sluníčka si chcete užít. Tuto možnost oceníte zejména při západu slunce. Některé naše markýzy můžete také doplnit volánem, který vám poskytne ještě vyšší komfort.

Venkovní žaluzie na terasu doporučujeme rozdělit

Pokud máte při vstupu na terasu dělená okna (například okno + balkonové okno) doporučujeme žaluzii rozdělit na dvě samostatně ovládané části. Proč? Zejména z pohledu uživatelského komfortu. Pevné okno můžete mít stažené bez ohledu na to, zda potřebujete procházet na terasu či balkon. 

Venkovní žaluzie jsou až 10x účinnější než vnitřní žaluzie