Venkovní stínění na solární pohon

13.04.2023

Solární stínění získává na popularitě nejen díky úspoře energií, ale také snadné montáži bez nutnosti přípravy přívodu elektřiny. Solární pohony lze použít pro venkovní rolety a screenů. Pojďme si představit hlavní výhody a zodpovědět otázky, jak je to s nabíjením solárních pohonů, když zrovna nesvítí slunce🌥️

Venkovní rolety a screeny se solárním pohonem

Solární pohony nabízíme od společnosti Somfy, která je již více jak 50 let lídrem v oblasti motorizace a ovládání prvků stínění, garážových vrat a bran. Jejich závazkem je vyrábět produkty s menším dopadem na životní prostředí, což jsou například solární pohony pro venkovní stínění. Zatím jsou solární pohony možné použít k motorizaci venkovních rolet a screenových rolet (venkovní látkové rolety).

Solární řešení jsou navržena ekologicky v souladu s požadavky iniciativy ACT FOR GREEN.

Jak solární motory fungují

Solární panel během dne absorbuje světlo, bez ohledu na to, zda svítí slunce či ne a následně ho přeměňuje na elektrickou energii. Tuto energii ukládá do baterie, která ji dokáže využít až 45 dní. Toto měření vychází z předpokladu, že se rolety vytáhnou 2 x denně. Jednoduše řečeno, kdyby 45 dní byla úplná tma, tak rolety po toto dobu budou fungovat. Obavy tedy o jejich spolehlivost nejsou na místě. Výpadek elektrického proudu nemá na jejich funkci žádný vliv:-)

Kam solární roletu naistalovat?

Abychom 100% využili solární nabíjení, využíváme chytrou aplikaci, která nám ukáže nejlepší místo pro umístění solárního panelu. Každá venkovní roleta či screen má svůj vlastní solární panel. Na obrázku níže se můžete podívat, jak takový solární panel vypadá.

Hlavní výhody solárních pohonů

  • bez nutnosti připojení k elektrické síti, není nutná žádná příprava
  • žádné poškození stěn během montáže
  • instalaci zvládneme z exteriéru
  • solární zařízení pracuje 24 hodin, bez ohledu na počasí 
  • vysoce kvalitní a odolný ekosystém
  • snížení dopadu na životní prostředí
  • možnost napojení na chytrou domácnost
  • možnost osazení chytrými čidly
  • prodloužená záruka výrobce 7 let

Solární pohony a chytrá domácnost

Stejně jako elektricky řešené motory, můžete i solární stínění napojit na chytrou domácnost a osadit je chytrými čidly. Například díky čidlům, která reagují na teplotu, se budou rolety či screeny samy vytahovat či zatahovat. V létě udrží chládek v interiéru, zatímco v zimě vpustí více světla a tepla a vy ušetříte za topení.

Kolik stojí stínění se solárním pohonem?

Za solární pohon si připlatíte. Cena je vyšší než u standardního motoru. Rádi vám ji spočítáme podle rozměrů oken. Nicméně ušetříte za elektro přípravu, případné zednické práce a vaše rozhodnutí bude mít také vliv na ekologii, což není úplně málo:-)

Zastavte se k nám na showroom do Vyškova

Velmi rádi vám s venkovním stíněním poradíme. U nás na showroomu ve Vyškově si můžete prohlédnout nejen solární panely, ale také venkovní žaluzie, screenové rolety, markýzy a kompletní vnitřní stínění. Zastavte se, pomůžeme - poradíme. Těšíme se na vás.

Mohlo by se vás zajímat 👉🏻👉🏻 https://www.centrumstineni.cz/chytre-stineni/