Pojďte uspořit na energiích díky venkovním roletám

08.09.2022

Díky rostoucím cenám energií, evidujeme zvýšený zájem o venkovní stínění, zejména o předokenní rolety. Stažená roleta má stejnou teplotu jako fasáda domu. Na termosnímku můžete vidět, že únik tepla je zde vidět zejména přes vchodové dveře, zatímco okna s roletami úniku tepla zabraňují. Odborníci se shodují na úspoře energií v řádu kolem 25% u nízkoenergetických staveb. U starších domů může být úspora až 30%. 

Termosnímek - zdroj climax.cz
Termosnímek - zdroj climax.cz

Venkovní rolety uspoří za vytápění 

Proč si to dovolíme tvrdit? Protože až 40% tepelných ztrát uniká okny a vchodovými dveřmi. Samotné rolety ve staženém stavu, tak zabraní úniku skrze okna. Napojte své rolety na chytrou domácnost a ušetřete ještě více. Pojďme se podívat jak taková chytrá roleta funguje.

Chytré rolety

Co si představit pod názvem "chytrá roleta"? A jak vůbec funguje napojení na chytrou domácnost. Co když chytrou domácnost nemám? Na tyhle otázky vám rádi odpovíme.

Chytrá roleta je roleta, která je řízená chytrým io motorem a je doplněná o sluneční nebo teplotní čidlo, díky kterému bude sama reagovat na počasí. Pro chytrou domácnost vám stačí zařízení TaHoma od Somfy, která následně dokáže řídit nejen venkovní rolety, ale i vaše garážová vrata, osvětlení, vytápění. Z teplotních čidel doporučujeme čidlo Thermis II WireFree io. 

Teplotní bezdrátové čidlo
Teplotní bezdrátové čidlo

Jak funguje teplotní čidlo Thermis II WireFree io

V případě, že čidlo zaznamená určitou teplotu, odešle signál do zařízení TaHoma, která dá  pokyn motoru, který nastaví roletu do požadované polohy dle teploty. Například v zimě, čidlo automaticky zatáhne vaše stínění a tak uchová teplo v domácnosti. Pokud se venkovní teplota zvýší nad nastavenou teplotu, opět stínění vytáhne. Do domácnosti tak proudí sluneční svit a ohřívá ji. Čidlo je bezdrátové a můžete si ho dát kamkoliv do interiéru nebo exteriéru. Napájení čidla je pomocí baterií.

Díky možnosti automatizace uspoříte za energie ještě více, aniž byste se museli o cokoliv starat. Investice do chytrých rolet se vám brzy vrátí zpět.

Venkovní rolety vyrobíme a namontujeme na míru👌🏻

Venkovní rolety vyrábíme vždy na míru. Naši zkušení montéři vám je profesionálně namontují včetně instalace chytrého čidla a zařízení TaHoma. Můžete si vybrat z několika oblíbených barev, které jsou bezpříplatkové. Pokud vyžadujete speciální barvu, s radostí vám rolety do požadovaného odstínu nalakujeme. Pokud stavíte, rádi vám pomůžeme a poradíme, jak nachystat přípravu, abyste měli boxy schované pod omítkou. 

Hlavní přednosti venkovních rolet

  • dokonale zatemní místnost a zabrání únikům tepla
  • sníží hluk z ulice
  • zabezpečení - zatažená roleta je zabezpečena proti násilnému zdvihnutí, takže může odradit potenciální zloděje - hodí se tedy na velká okna a vstupy na terasu 
  • roletu je možné doplnit o integrovanou síť proti hmyzu
  • rolety jsou bezúdržbové

Zastavte se k nám na showroom do Vyškova

Velmi rádi vám s venkovním stíněním poradíme. U nás na showroomu ve Vyškově si můžete prohlédnout nejen venkovní rolety, ale také venkovní žaluzie, screenové rolety, markýzy a kompletní vnitřní stínění. Zastavte se, pomůžeme - poradíme. Těšíme se na vás.

Mohlo by se vás zajímat 👉🏻👉🏻 https://www.centrumstineni.cz/chytre-stineni/