Bioklimatická pergola v Ivanovicích na Hané

19.09.2022

Většinu pergol jsme zákazníkům instalovali na jejich terasy. Když přišel požadavek od klienta z Ivanovic na Hané, který poptával bioklimatickou pergolu se screenovými roletami a zasklením s instalací na střechu, věděli jsme, že to bude výzva, na kterou si ale troufneme. 

Pergolu jsme museli na střechu dostat jeřábem a opatrně složit. Následně montéři smontovali konstrukci, která přesně zapadá do sebe a mohli se vrhnout do instalace otočných lamel, které tvoří střechu. Barvu konstrukce i lamel si klient vybral stříbrnou RAL 9006. Látka screenových rolet, o které jsme pergolu doplnili, byla v decentní světle šedé - jedná se o vysoce kvalitní látku z řady SOLTIS 92. Screenové rolety budou chránit před sluncem i větrem. Jsou stejně jako bioklimatická pergola elektricky ovládané.

Před samotným zadáním pergoly do výroby proběhlo několik setkání s klientem, kde jsme řešili technické detaily, zejména pro odtok vody a výslednou podchozí výšku pergoly s ohledem na nedokončenou podlahu.

Podívejte se jak funguje střecha pergoly s otočnými lamelami a screeny na pergole, která je ovládaná pomocí motorů Somfy.