Bezpečné venkovní rolety

26.11.2021

Venkovní rolety jsou oblíbené zejména v jižních státech. Určitě je znáte z letní dovolené v Itálii nebo ve Španělsku. Proč jsou v těchto zemích tak oblíbené? Hlavním důvodem je jejich tepelná izolace a bezpečnost.

Venkovní rolety - Caorle - Itálie
Venkovní rolety - Caorle - Itálie

Tepelná izolace rolet

Předokenní rolety mají nejlepší tepelně izolační vlastnosti z exteriérového stínění, které se na trhu nabízí. V létě, při stažené roletě, zabráníte přehřívání interiéru a v zimě ušetříte za topení. Pancíř rolety nelze naklápět, můžete jej spustit třeba jen do poloviny okna, přesto jde lamely u rolet nastavit tak, že se nedovřou, čímž může proudit do interiéru čerstvý vzduch i světlo. Nemožnost naklápění lamel představuje hlavní rozdíl mezi roletou a žaluzií. Více o rozdílech v článku zde: 👉🏻👉🏻Co je lepší rolety nebo žaluzie?

Rolety snižují hluk a vy se tak skvěle vyspíte

Venkovní rolety se používají nejen jako ochrana proti slunci a proti úniku tepla, ale představují i vynikající protihlukovou ochranu. Oceníte je tak zejména v místnostech, kde spíte nebo pokud máte okna do rušné ulice. Při stažené rolety docílíte perfektní tmy, která je pro kvalitní spánek důležitá. Pokud například pracujete na směny, budou rolety skvělou volbou.

Rolety vám zajistí pocit bezpečí

Předokenní rolety jsou skvělou ochranou před povětrnostními vlivy. Chrání všechny typy oken proti nepříznivému počasí. Současně působí jako bezpečnostní prvek. Pro zloděje představují nelehkou překážku a proto jsou vhodné například na okna teras přízemních domů. Tuto výhodu ocení zejména ženy, které se tak budou cítit více v bezpečí i v nočních hodinách.

Rolety je možné montovat i dodatečně s přiznaným boxem

Rolety jsou vyrobeny z hliníkových nebo plastových lamel, které jsou spolu navzájem spojené tak, aby tvořily kompaktní celek, tzv. pancíř. Ten je umístěn v boxu, který může být přiznaný, nebo ukrytý (zapuštěný) pod fasádou. Drtivá většina staveb umožňuje i dodatečnou montáž, proto jsou rolety vhodné i na starší domy. Rolety můžete snadno kombinovat s navíjecí sítí proti hmyzu. Jedná se o velmi estetické a praktické řešení, které oceníte zejména v létě.

Venkovní rolety s přiznaným boxem
Venkovní rolety s přiznaným boxem
Předokenní rolety - podomítkové řešení
Předokenní rolety - podomítkové řešení
Venkovní rolety - bílá barva
Venkovní rolety - bílá barva

Chytře ovládané rolety jsou trendem

Ruční ovládání rolet je už dávno minulostí. Rolety vyrábíme s motory, které je možné ovládat vypínačem na zdi či dálkovým ovladačem nebo chytrými motory, které pak ovládáte jednoduše přes mobil. Absolutní špičkou na trhu jsou produkty od Somfy, které používáme i my. Nyní je k dispozici nová Tahoma Switch, na kterou si můžete napojit také další prvky vaší chytré domácnosti (například topení, žárovky, ..)

👉🏻👉🏻 Nová Tahoma Switch

Rolety nabízíme v mnoha oblíbených barvách bez příplatku. Za příplatek však dokážeme vykouzlit téměř jakoukoliv barvu, kterou si vysníte. Naši specialisté vám rádi poradí jak s ovládáním, přípravou před montáží, tak s výběrem barvy.

Těšíme se na vás na našem showroomu ve Vyškově.

Mohlo by vás také zajímat 👉🏻👉🏻Venkovní žaluzie

Chci si domluvit schůzku 📲 tel:+420724621073